Kurs instruktor pływania online

Zapisz się na kurs instruktor pływania online i stacjonarnie

Jak zostać instruktorem pływania ?

Kurs instruktor pływania online

Kurs instruktor pływania online

Kochasz pływać ? Zastanów się nad zdobyciem pracy w charakterze instruktora pływania. Jeżeli odbędziesz odpowiedni kurs i uzyskasz certyfikat, śmiało możesz ruszać na rynek pracy. Zastanówmy się, jak i gdzie pracować z takimi kwalifikacjami. Najprostsza odpowiedź „na basenie” jest bowiem niepełna i nie wyczerpuje tematu.

1. WF

Z potwierdzonymi umiejętnościami pływackimi znajdziesz pracę między innymi jako nauczyciel w szkołach, w których znajduje się basen, a zajęcia Wychowania Fizycznego są prowadzone regularnie, praktycznie dla wszystkich uczniów. Podobnie w przypadku świata akademickiego; przy wielu uczelniach funkcjonują baseny, na których można zaliczać przedmiot WF. Nie trzeba być do tego doktorem czy profesorem. Magisterka, a nawet jej brak przy odpowiednich kwalifikacjach spokojnie wystarczą. Pamiętaj jednak, że prowadzenie pływackiego WF-u wymaga od Ciebie szczególnej dyscypliny pedagogicznej i wiąże się z dodatkowymi obowiązkami – regulowanymi przez biurokrację i system edukacyjny.

2. Baseny, aquaparki

Kurs instruktor pływania onlineJako instruktor pływania znajdziesz zatrudnienie w najoczywistszych miejscach, takich jak baseny i aquaparki. Im większy ośrodek, tym więcej poszukiwanych pracowników. Z pływackimi umiejętnościami możesz pełnić rolę zarówno ratownika, jak i profesjonalnego instruktora, który w ramach specjalnych zajęć uczy pływania dzieci, dorosłych, a nawet emerytów. Odrębnym, niemniej ciekawym wyzwaniem może być prowadzenie zajęć z fitnessu w wodzie albo zajęć dla niemowląt. Okazuje się, że już kilkumiesięczne dzieciaczki z pomocą rodzica mogą się oswajać z wodą, uczyć poruszania na powierzchni czy zanurzania.

3. Kolonie, obozy

Instruktorzy pływania na brak ofert nie mogą narzekać szczególnie w sezonie letnim, kiedy, jak wiadomo, organizuje się dużo wyjazdów kolonijnych, harcerskich czy sportowych. Niezależnie, czy podpisujesz umowę z konkretnym ośrodkiem, klubem czy organizacją turystyczną, możesz liczyć na wielu podopiecznych, którzy muszą się jeszcze sporo nauczyć w pływaniu. Szkolenie młodzieży odbywa się wtedy często nie tylko na basenach, ale również na jeziorach, na przykład w wydzielonych strefach do bezpiecznej nauki.

4. Nad morzem

Sezon letni sprzyja znalezieniu pracy nad morzem w charakterze ratownika na plaży. Dobrym pomysłem jest odbycie szkoleń z zakresu windsurfitu i kitesurfingu. To coraz popularniejsze dyscypliny, nastawione na majętnych klientów. Łącząc umiejętności instruktora pływania i korzystania z deski, możesz zarobić dużo pieniędzy, świetnie się bawiąc, opalając i znajdując pracę nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

5. Szkoły sportowe i kluby pływackie

Kurs instruktor pływania online

Kurs instruktor pływania online

Kolejną szansą na znalezienie pracy po ukończeniu szkolenia na instruktora pływania jest po prostu etat w klubie pływackim lub szkole sportowej. Profesjonaliści do trenowania młodzieży są potrzebni w każdych czasach. Taka praca wymaga nieustannego rozwoju, nie tylko praktycznych umiejętności, ale także szczególnej wrażliwości dydaktycznej oraz rozległej wiedzy teoretycznej. Wszystko po to, żeby trenować przyszłych następców Otylii Jędrzejczak i innych mistrzów.

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

 Kurs instruktor pływania online i stacjonarnie

Zapraszamy na kursy dla instruktorów w Kar-Group

Kursy trenerskie i instruktorskie ONLINE

Darmowe wiedzowe kursy sportowe

Darmowe szkolenia (wypróbuj tutaj)

 Kurs instruktor pływania online

 

Kursy trenerskie i instruktorskie / stacjonarnie i online

fraza kluczowa: Kurs instruktor pływania online, kur trener pływania online, szkolenie instruktor pływania online, Kurs instruktor pływania online, kur trener pływania online, szkolenie instruktor pływania online, Kurs instruktor pływania online, kur trener pływania online, szkolenie instruktor pływania online, Kurs instruktor pływania online, kur trener pływania online, szkolenie instruktor pływania online

Rating: 8.9. From 8 votes.
Please wait...