Kurs animator czasu wolnego online i stacjonarnie w Kar-Group

5/5 - (9 votes)

Podziel się postem

Są takie zajęcia, które na pierwszy rzut oka nie wywołują wielu skojarzeń. Dla wielu osób „animator czasu wolnego” może nasuwać wspomnienia o słynnych, PRL-owskich „kaowcach”, jak postać grana przez Stanisława Tyma w kultowym „Rejsie”. Dla nie pamiętających tamtych czasów: kulturalno-oświatowi pracowali przede wszystkim w ośrodkach wypoczynkowych. Ale przecież Ciebie interesuje możliwość pracy w XXI wieku. Co ma do tego nasz kurs?

290 PLN - online

Animator czasu wolnego

W biurach podróży, kompleksach wypoczynkowych na całym świecie, w ośrodkach kultury i innych miejscach wciąż można odnaleźć wiele ofert pracy dla animatorów czasu wolnego. Nasz kurs pozwala Ci zdobyć wiedzę na temat pracy z grupą, organizacji zajęć i wszystkich pozostałych kompetencji niezbędnych do efektywnej pracy w tym charakterze.

Role animatora czasu wolnego

Choć czasy „kaowców” minęły, dziś ich zadania pełnią nowocześni animatorzy czasu wolnego. W zależności od miejsca pracy i charakterystyki klientów, mówi się o różnych „entertainerach” (nazwa zawodu z języka angielskiego). W każdym razie praca może przybrać charakter:

prowadzenia zajęć dla dzieci i młodzieży;

rozrywki w rodzaju karaoke, wyborów, gier;

uprawiania sportu…

… ale i wszystkich tych zadań w ramach jednego zlecenia.

Wykwalifikowani animatorzy czasu wolnego mają możliwość znalezienia pracy zarówno w Polsce, jak i zagranicą. To zajęcie zarówno dorywcze, wakacyjne, jak i całoroczne, stałe. Niektórzy wykorzystują wakacyjną przerwę na studiach i jadą prowadzić animacje dla dzieci w hotelach na Majorce czy Wyspach Kanaryjskich, inni spędzają niemal cały rok w Alpach, dbając o integrację turystów z całego świata przybywających do wybranego ośrodka. Ale animatorzy są też potrzebni do pracy w miastach, przy domach kultury, fundacjach, salach gier czy innych przestrzeniach, w których trzeba jakoś zorganizować czas – tak dzieciom, jak dorosłym i seniorom.

Zarobki są w dużej mierze uzależnione od zakresu obowiązków, miejsca ich wykonywania i innych punktów ofert, których nie brakuje w Internecie. Znaczenie podczas rekrutacji może mieć wykształcenie, ale dużo bardziej liczy się elastyczność, umiejętność pracy z grupą, zaufanie, a także znajomość języków obcych (praktycznie niezbędna zagranicą). Warto jednak wiedzieć, że niektórzy animatorzy nawet w Alpach czy innych popularnych miejscach pracują przede wszystkim po polsku, obsługując polskie grupy, na przykład dzieci na obozach narciarskich czy pozostawione w hotelu na czas wycieczek dla dorosłych.

Niewątpliwym atutem podczas poszukiwań pracy w charakterze animatora czasu wolnego jest posiadanie certyfikatu ukończenia kierunkowego szkolenia. W przypadku oferty Kar-Group, możesz odbyć kurs całkowicie przez Internet, szybko i skutecznie przygotowując się do pełnienia – jakby nie patrzeć – odpowiedzialnej, wymagającej roli.

Szkolenie przez Internet, prawdziwy certyfikat do pracy

Niezależnie od pełnionych obowiązków, które zapewne pochłaniają znaczną część Twojego dnia, możesz się rozwijać. Dzięki naszym internetowym kursom, ze wszystkimi lekcjami można zapoznać się w komputerze lub urządzeniu mobilnym, a także po wydrukowaniu materiałów dydaktycznych. Również egzamin jest przeprowadzany w trybie online, więc nie trzeba dojeżdżać, nie trzeba się ograniczać. Wystarczy znaleźć czas na samodzielną naukę i wybrać dowolny moment na podejście do egzaminu.

By go zdać, wystarczy 70% poprawnych odpowiedzi, a ewentualne poprawki są darmowe.

Dzięki ukończeniu szkolenia, otrzymujesz certyfikat i inne dokumenty, zgodnie z wybranym pakietem. Dostęp do platformy e-learningowej nie jest drogi, sprawdź również nasze promocyjne ceny obejmujące kursy z najróżniejszych dziedzin.

Z takim certyfikatem (wydawanym również w języku obcym) zdecydowanie łatwiej przekonać do siebie potencjalnego pracodawcę, czy w Polsce, czy zagranicą. Sprawdź zatem, czego dotyczą lekcje przygotowane przez ekspertów Kar-Group.

Zakres tematyczny kursu

Obowiązkowy materiał dydaktyczny kursu dla animatorów czasu wolnego zawiera się w trzech zróżnicowanych, choć uzupełniających się modułach. Pierwszy jest poświęcony charakterystyce tej pracy – z uwzględnieniem psychologii czy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W drugim module jest mowa o animacji w wodzie (i na basenie) – z wyróżnieniem zabaw uspokajających czy gier zespołowych. Z kolei trzeci moduł opiera się o przykłady gier i zabaw, które można wykorzystać w pracy animatora. Chodzi o organizację czasu seniorów, ale i dzieci, również w terenie, nie tylko zamkniętych pomieszczeniach. Jak widać, solidny zastrzyk teorii jest poparty praktyczną wiedzą, którą warto wykorzystać w przyszłości, zarabiając dzięki… umilaniu czasu innym!

Kar-Group, w ramach uzupełnienia wiedzy na temat animacji, poleca następujące lektury (część z nich jest dostępna w Internecie):

  • Jakub Bączek – „Animacja czasu wolnego. Praktyczny podręcznik dla animatorów”;

  • Patrycja Litwicka – „Metodyka i technika pracy animatora czasu wolnego”;

  • Jakub Bączek, Tomasz Misztal – „Od amatora do animatora”;

  • Arkadiusz Bodnarski – „Opanować czas”;

  • Witold Wójtowicz – „Sukces a praca”;

  • Brian Tracy – „Zdobędziesz wszystko, czego pragniesz”;

  • Andrzej Wojtyniak – „Droga do doskonałości”.