Program kursu „dekoracja przestrzeni”, który można zaliczyć bez wychodzenia z domu, całkowicie online, został zaprojektowany z myślą o wszystkich pasjonatach estetycznych wnętrz. Do kogo jest kierowany? To zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. W gronie dotychczasowych kursantów można zauważyć zarówno liczną grupę osób zainteresowanych rozwojem zawodowym, dla których kolejne certyfikaty branżowe są przepustką do awansu czy zatrudnienia. Jednak są i tacy uczestnicy szkoleń, którym zależy po prostu na poszerzeniu wiedzy, znalezieniu nowych bodźców i inspiracji. Budując lub remontując dom albo mieszkanie często posiłkujemy się lekturą poradników, for internetowych. A przecież istnieją kursy, których teoretyczno-praktyczne założenia pozwalają wcielić w życie najśmielsze pomysły i… usłyszeć komplementy na temat efektu końcowego.
390 PLN - online
Dekoracja przestrzeni
Kursant może podnieść swoje umiejętności kursem doszkalającym-rozwojowym. Na kursie odnajdą się zarówno osoby, które chciałby poszerzyć dotychczasową wiedzę jak i również osoby bez wcześniejszego doświadczenia. Kurs skierowany jest do fascynatów pięknych wnętrz, przestrzeni.
400 PLN - online
Specjalista projektowania wnętrz
Kursant może podnieść swoje umiejętności kursem doszkalającym-rozwojowym. Kurs specjalista projektowania wnętrz może pomóc w podjęciu w zdobyciu wiedzy w charakterze: dekoratora, projektanta wnętrz w sklepach, instytucjach, firmach prywatnych. Kurs pomoże przy otworzeniu własnej działalności gospodarczej.
390 PLN - online
Projektowanie ogrodów
Kursant może podnieść umiejętności kursem doszkalającym-rozwojowym. Kurs dla osób chcących poznać tajniki projektowania ogrodów. Wiedza z zakresu metod projektowania i tworzenia kompozycji przestrzeni ogrodowej. Kurs skierowany jest dla osób chcących uzyskać konkretną wiedzę a także dla miłośników ogrodnictwa.
390 PLN - online
Specjalista ds stylizacji ogrodów
Kursant może podnieść umiejętności kursem doszkalającym-rozwojowym. Kurs skierowany jest dla osób chcących uzyskać konkretną wiedzę a także dla miłośników ogrodnictwa. Po ukończeniu szkolenia można pracować w ogrodniczych przedsiębiorstwach produkcyjno-usługowych.
Dla wygody kursantów, ale także optymalnego wprowadzenia w temat i rozwinięciu kompetencji, materiał dydaktyczny został podzielony na kilka obszarów. Pierwsza lekcja jest wstępem, który pozwala zdobyć podstawowe informacje na temat dekoracji. Kolejna jest zastrzykiem inspirującej teorii na temat przestrzeni – jej parametrów, cech, a także komponentów. Niemniej ważne jest zrozumienie zależności pomiędzy przestrzenią a środowiskiem naturalnym.
Później przychodzi pora na lekcję związaną z zawodem dekoratora przestrzeni. Czym powinien się wyróżniać? Co powinien wiedzieć? Za jakie umiejętności jest wynagradzany? Wreszcie: co kryje się pod atrakcyjnym, choć nieco tajemniczym pojęciem z języka angielskiego: „design thinking”?
Kolejnym krokiem jest już dekorowanie przestrzeni wewnętrznych. Kursant poznaje swoisty dekalog, zbiór kluczowych zasad w tym zawodzie. Przychodzi pora na bardziej ogólne wskazówki, ale i opisanie praktyk dekoratorskich w mieszkaniu. Jak ozdobić hall, kuchnię, biuro? Pytania same cisną się na usta, na szczęście w ramach jednego kursu są zawarte wszystkie potrzebne odpowiedzi. Tak jak w temacie stylów czy kolorów.
Nie należy też zapominać o projektowaniu krajobrazu, wpływaniu na przestrzeń zewnętrznych. Piąta lekcja jest więc poświęcona etapom projektowania, społecznym zasadom aranżacji czy przyrodniczym aspektom, które koniecznie trzeba brać pod uwagę. Do tego nawiązuje kolejna lekcja, związana z przestrzenią miejską. Jakie są w ogóle funkcje miasta i jaką rolę pełni w nich zieleń? Dobrze wiesz, że niektóre miasta lepiej, a niektóre gorzej radzą sobie z tym wyzwaniem. Są takie, jak Bydgoszcz czy Warszawa, w której duża liczba parków przekłada się na większy komfort życia mieszkańców rozmaitych osiedli, także centralnych. Jedną z części tego modułu jest wątek poświęcony miejskim meblom, czyli małej architekturze.
Swoistym podsumowaniem tego – jak widać – bardzo merytorycznego i szerokiego szkolenia, jest lekcja siódma, związana z aranżacją ogrodów. Czym powinien wyróżniać się rodzinny, dachowy, japoński, śródziemnomorski, wiejski lub miejski mogą wiedzieć już nie tylko projektanci z wykształcenia. Ty również masz okazję odbyć profesjonalny kurs w tym zakresie. Doradzać innym, jak zakładać ogród na terenie pochyłym albo w standardowych warunkach, bez większego budżetu. Podobnie z wyposażeniem i aranżacją mieszkań, biur, domów czy przestrzeni miejskich. Po prostu spróbuj i zdobądź wiedzę, dzięki której rozwiniesz się zarówno prywatnie, jak też zawodowo.