Kurs instruktor pływania online

5/5 - (9 votes)

Podziel się postem

Jak zostać instruktorem pływania ?

Kochasz pływać ? Zastanów się nad zdobyciem pracy w charakterze instruktora pływania. Jeżeli odbędziesz odpowiedni kurs i uzyskasz certyfikat, śmiało możesz ruszać na rynek pracy. Zastanówmy się, jak i gdzie pracować z takimi kwalifikacjami. Najprostsza odpowiedź „na basenie” jest bowiem niepełna i nie wyczerpuje tematu.

Zapisz się na kurs instruktor pływania online i stacjonarnie

1. WF

Z potwierdzonymi umiejętnościami pływackimi znajdziesz pracę między innymi jako nauczyciel w szkołach, w których znajduje się basen, a zajęcia Wychowania Fizycznego są prowadzone regularnie, praktycznie dla wszystkich uczniów. Podobnie w przypadku świata akademickiego; przy wielu uczelniach funkcjonują baseny, na których można zaliczać przedmiot WF. Nie trzeba być do tego doktorem czy profesorem. Magisterka, a nawet jej brak przy odpowiednich kwalifikacjach spokojnie wystarczą. Pamiętaj jednak, że prowadzenie pływackiego WF-u wymaga od Ciebie szczególnej dyscypliny pedagogicznej i wiąże się z dodatkowymi obowiązkami – regulowanymi przez biurokrację i system edukacyjny.

2. Baseny, aquaparki

Jako instruktor pływania znajdziesz zatrudnienie w najoczywistszych miejscach, takich jak baseny i aquaparki. Im większy ośrodek, tym więcej poszukiwanych pracowników. Z pływackimi umiejętnościami możesz pełnić rolę zarówno ratownika, jak i profesjonalnego instruktora, który w ramach specjalnych zajęć uczy pływania dzieci, dorosłych, a nawet emerytów. Odrębnym, niemniej ciekawym wyzwaniem może być prowadzenie zajęć z fitnessu w wodzie albo zajęć dla niemowląt. Okazuje się, że już kilkumiesięczne dzieciaczki z pomocą rodzica mogą się oswajać z wodą, uczyć poruszania na powierzchni czy zanurzania.

3. Kolonie, obozy

Instruktorzy pływania na brak ofert nie mogą narzekać szczególnie w sezonie letnim, kiedy, jak wiadomo, organizuje się dużo wyjazdów kolonijnych, harcerskich czy sportowych. Niezależnie, czy podpisujesz umowę z konkretnym ośrodkiem, klubem czy organizacją turystyczną, możesz liczyć na wielu podopiecznych, którzy muszą się jeszcze sporo nauczyć w pływaniu. Szkolenie młodzieży odbywa się wtedy często nie tylko na basenach, ale również na jeziorach, na przykład w wydzielonych strefach do bezpiecznej nauki.

4. Nad morzem

Sezon letni sprzyja znalezieniu pracy nad morzem w charakterze ratownika na plaży. Dobrym pomysłem jest odbycie szkoleń z zakresu windsurfitu i kitesurfingu. To coraz popularniejsze dyscypliny, nastawione na majętnych klientów. Łącząc umiejętności instruktora pływania i korzystania z deski, możesz zarobić dużo pieniędzy, świetnie się bawiąc, opalając i znajdując pracę nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

5. Szkoły sportowe i kluby pływackie

590 PLN - online

Kurs instruktor piłki nożnej

Bez optymalnego przygotowania motorycznego, sukces we współczesnym sporcie, niezależnie od dyscypliny, jest praktycznie niemożliwy. Dlatego warto ukończyć kurs, który stwarza perspektywę pracy w klubach, akademiach czy ośrodkach sportu, jak również z młodzieżą oraz w ramach treningów indywidualnych.

Darmowe wiedzowe kursy sportowe

Sprawdź ofertę darmowych kursów online