Kurs instruktora lekkiej atletyki online i stacjonarnie

5/5 - (9 votes)
Kurs instruktora lekkiej atletyki online

Podziel się postem

Atrakcyjna oferta dla pasjonatów sportu

Czy warto? Jeśli kocha się tradycyjne, tak wyjątkowe dyscypliny sportu, zdecydowanie należy poszerzać wiedzę oraz kompetencje. Kurs jest świetnym źródłem know-how dla wszystkich potencjalnych instruktorów, nawet, a może szczególnie na poziomie szkolnego czy osiedlowego klubu. Nasi lekkoatleci od lat przynoszą nam dumę. Z każdej olimpiady czy europejskich i światowych mistrzostw przywożą medale, które wzruszają i przyciągają przed telewizory rzesze kibiców. Ktoś jednak musi szkolić ich godnych następców. Może dołączysz do tego zacnego grona fachowców, którzy dbają o rozwój najmłodszych sportowców? Kurs Instruktor Lekkoatletyki jest ważnym punktem oferty Kar-Group.

590 PLN - online

Kurs instruktora lekkoatletyki

Bez przygotowania ogólno-sportowego, sukces we współczesnym sporcie, niezależnie od dyscypliny, jest praktycznie niemożliwy. Warto ukończyć kurs lekkoatletyki, który stwarza perspektywę pracy w klubach, akademiach czy ośrodkach sportu, jak również z młodzieżą oraz w ramach treningów indywidualnych.

Zakres kursu obejmuje następujące tematy:

  • dyscypliny, konkurencje, kategorie wiekowe, historia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki;
  • rola trenera, proces kształcenia, licencje, licencje, status, kodeks etyczny, dokumenty kwalifikacyjne, system kwalifikacji zawodowych, program szkolenia;
  • etapy ukierunkowane: 11-13 lat, 14-15 lat, 16-17 lat, 18 lat;
  • treningi sprinterskie, bieg przez płotki, biegi średnie i długie, skok w dal i trójskok, chód sportowy, pchnięcie kulą, rzut młotem, skok o tyczce, rzut dyskiem, skok wzwyż rzut oszczepem.

MATERIAŁY DODATKOWE (Nie obowiązkowe na egzaminie)

Materiały video (ponad 150 minut nagrań) /  zobacz próbkę

Osobowość Trenera / Instruktora

Dietetyka i żywienie w sporcie / zobacz próbkę

W naszej ofercie znajdziesz zarówno kursy dla instruktorów lekkiej atletyki, jak i szkolenia związane z tematyką ochrony środowiska. Dlaczego oba cieszą się dużym zainteresowaniem? Co można wynieść dzięki nauce online? Poznaj bliżej dwa interesujące programy dostępne w naszej ofercie i zainspiruj się, stawiając na rozwój kariery.

Lekkoatletyka – naturalne dyscypliny sportu

Nie bez powodu zawody lekkoatletyczne mają antyczną tradycję. Idea rywalizacji w bieganiu, rzucie czy skoku ma swoje pierwotne korzenie. To ruchy, które były potrzebne człowiekowi od zarania cywilizacji. Choć istnieje wiele atrakcyjnych wizualnie dyscyplin, to właśnie lekkoatletyka jest nazywana „królową sportu”.

Chód, biegi i maratony, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, młotem lub dyskiem, skoki wzwyż, dal i trójskok, wieloboje – bez tych zawodów nie wyobrażamy sobie igrzysk olimpijskich czy mistrzostw świata lub Europy. To tutaj zawodnicy muszą doskonale rozwijać motorykę, kondycję, dynamikę. Choć na poziomie zawodowym nie zarabiają takich pieniędzy, jak piłkarze czy topowi tenisiści lub bokserzy, budzą podziw całego sportowego świata.

Poszczególne dyscypliny lekkoatletyczne mogą być uprawiane już od najmłodszych lat. To świetne przetarcie przed wejściem w kolejne dyscypliny, doskonalenie koordynacji ruchów, sposób na spędzanie wolnego czasu. Naszą rolą jest zaszczepiać te tradycyjne sposoby sportowej rywalizacji wśród kolejnych pokoleń. Kto ma to robić, jeśli nie kompetentni trenerzy oraz instruktorzy?

Opracowaliśmy kurs, który jest skierowany do wszystkich potencjalnych instruktorów lekkoatletyki, między innymi nauczycieli WF, działaczy klubowych czy sportowców, którzy planują zakończenie kariery zawodniczej i kontynuowanie jej w charakterze szkoleniowca.

Jego zaliczenie jest niezwykle wygodne. Wystarczy – po złożeniu opłaty – otrzymać dostęp do platformy e-learningowej, a następnie przyswoić materiały dydaktyczne w najbardziej dogodnym czasie. Egzamin zdaje się online, wystarczy 70% poprawnych odpowiedzi, a ewentualna poprawka jest bezpłatna.

Nie tylko poznajesz dokładnie wszystkie lekkoatletyczne dyscypliny, ale zgłębiasz też wiedzę na temat realiów trenerskich w ramach certyfikacji PZLA. Wiesz zatem, co musisz zrobić, aby rozwijać karierę w stronę najwyższych celów, jak objęcie kadry narodowej czy praca w topowym klubie lub z najlepszymi sportowcami.