Kurs ochrona środowiska online i stacjonarnie w Kar-Group

5/5 - (9 votes)
Kurs ochrona środowiska online

Podziel się postem

Ochrona środowiska – temat na czasie

Trudno wskazać wiele innych tematów, którą generują większe zainteresowanie. Ochrona środowiska jest dziś na ustach całego świata – polityki, nauki, biznesu czy przede wszystkim organizacji pożytku publicznego. Takie kwestie, jak zmiany średniej temperatury… podgrzewają temperaturę debaty, ale zasadniczo nie da się przejść obojętnie wobec zagadnień związanych z zagrożeniami dla świata przyrody.

Pożary w Amazonii i Australii, zanieczyszczenie powietrza i wód, wymieranie rzadkich gatunków zwierząt, nieodwracalne zmiany klimatyczne – to tylko część istotnych obszarów, które wymagają bezzwłocznych działań, a poza wszystkim – większej świadomości społecznej. Zamiast tracić czas na jałowe kłótnie, warto gromadzić merytoryczną wiedzę, by samemu przyczyniać się do zatrzymania niebezpiecznych zmian oraz inspirować innych do włączenia się w proekologiczny ruch.

350 PLN - online

Kursant może podnieść swoje umiejętności kursem doszkalającym-rozwojowym. Kursant może podnieść swoje umiejętności kursem doszkalającym-rozwojowym. Szkolenie skierowane jest do wszystkich, którzy są zainteresowani podnoszeniem wiedzy i umiejętności w zakresie rehabilitacji ruchowej i fizjoterapii. Szkolenie pomoże zdobyć odpowiednią wiedzę i pozwoli zdobyć zaświadczenie ukończenia kursu.

Materiał dydaktyczny, do którego otrzymujesz dostęp przez Internet, przybliża szereg istotnych zagadnień. Warto w tym momencie wskazać tematy obowiązujące na egzaminie zaliczeniowym.
  • Zanieczyszczenia i ochrona powietrza – ogólna charakterystyka, emisja gazów, metali i pyłu, zanieczyszczenia pochodzące z środków transportu drogowego i zakładów, skuteczność działania urządzeń oczyszczających.
  • Odnawialne źródła energii – podział.
  • Zanieczyszczenia opadów atmosferycznych – działania mające na celu poprawę jakości powietrza.
  • Ochrona przyrody – formy ochrony przyrody.
  • Zasoby wodne i ochrona hydrosfery – wskaźniki jakości wody, główne źródła zanieczyszczeń wód powierzchniowych i podziemnych, działania naprawcze i profilaktyczne.
  • Właściwości i ochrona środowiska glebowego – proces degradacji gleb, jakość i ochrona gleb w Polsce.

 

Jak widzisz, jest się czego uczyć. Kurs zalicza się online, zaznaczając przynajmniej 70% poprawnych odpowiedzi. Otrzymuje się za to certyfikat, który warto dopisać do swojego CV, szczególnie podczas poszukiwania pracy związanej z ochroną środowiska.

Kariera z ekologiczną świadomością

Warto wiedzieć, że ochrona środowiska stała się dziś podstawą działać CSR małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Na ile to kwestia mody, na ile rzeczywiście szlachetnych pobudek – nie nam oceniać, każde przedsiębiorstwo podejmuje samodzielne kroki do budowania swojego wizerunku. Pewne jest jednak, że warto wiedzieć więcej na tematy związane ekologią, bo o tym się mówi i wokół tego koncentruje wiele działań. A zamiast skupiać się na krzykliwych nagłówkach, warto zgromadzić merytoryczną wiedzę i pożytecznie ją wykorzystać.

Istnieje wiele stanowisk i branż, w których ukończenie naszego kursu oznacza dodatkowy plus na etapie rekrutacji czy walki o awans. Zrozumienie, co najbardziej zanieczyszcza powietrze, jak chronić wodę czy w jaki sposób korzystać z odnawialnych źródeł energii sprzyja zmianie, która jest nam wszystkim potrzebna.