Kurs trener personalny online

5/5 - (9 votes)
Kurs trener personalny online

Podziel się postem

Kurs trener personalny online – jak to zrobić ?

Z uwagi na dużą popularność ćwiczeń fizycznych i swoistą modę na „bycie fit”, na rynku znacznie wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie treningu personalnego. Dodajmy, że nie każdy instruktor z siłowni staje się automatycznie „fit coachem”. Do takiej pracy potrzeba wielu umiejętności… Jak wejść na drogę sukcesu? Jak inspirować innych do zmiany, samemu budując wspaniałą karierę? Sprawdź ten mini-poradnik.

Wejdź na kurs trener personalny

online i stacjonarnie w Kar-Group

Duży sukces wielu trenerów personalnych czy wizja wysokich zarobków z pewnością kuszą do spróbowania swoich sił w tym zawodzie. Jednak czy każdy nadaje się do tego typu pracy?

Historia sportu, biznesu czy wielu innych dziedzin ludzkiej aktywności dowodzi jednego – aby być dla kogoś inspiracją, zmotywować kogoś, porwać, zarazić ideą, trzeba dawać osobisty przykład. Legitymować się własną drogą, przebytą wbrew wszelkim przeciwnościom.

Ze sportem jest tak samo. Jak chcesz namawiać innych do pracy nad sylwetką, jeżeli w lustrze widzisz osobę nie tyle „przy kości”, co wręcz chorującą na otyłość? Jak chcesz namawiać innych do uprawiania sportu i samodyscypliny, jeżeli nie masz w sobie za grosz konsekwencji i stronisz od aktywności? Cóż, aby otrzymywać wynagrodzenie za treningi personalne, trzeba na pierwszy rzut oka być reklamą swoich możliwości. Brutalnie szczere? Bez przesady, to tylko (i aż) fakty.

Dlatego jeśli choćby rozważasz karierę trenerki lub trenera personalnego, po prostu zacznij pracować nad własną formą. Wybierz dziedzinę, w której zamierzasz dążyć do perfekcji. A jeśli osiągniesz szczyt swoich możliwości, poszukaj następnych wyzwań, które zbudują Cię pod każdym względem.

Trenuj, trenuj i jeszcze raz trenuj. Tylko pod warunkiem osiągnięcia konkretnych efektów, jesteś w stanie stać się naturalnym liderem i pomóc innym w przełamywaniu słabości. Nieco alegorycznie: trzeba pokonać własne demony, by skutecznie wypędzać je z innych!

Praca nad sobą jest wstępem do kariery trenera. Nawet, jeżeli na tym etapie korzystasz z czyjejś pomocy. Dokładnie obserwuj swoje ciało i postępy, które osiągasz ciężką pracą, zdrową dietą, odpowiednim podejściem. Ten ostatni czynnik jest szalenie ważny. To, co odróżnia prawdziwego trenera od zwykłego instruktora, określane jest mistrzostwem w motywacji. Jeśli wiesz, co pomogło Tobie, jesteś w stanie lepiej wpływać na innych, już w nowej roli.

Prowadź notatki, czyń obserwacje, nie bój się pytać bardziej doświadczonych. Weź przykład choćby z życiorysów wielkich trenerów piłkarskich, którzy sami byli czynnymi zawodnikami osiągającymi sukces. Gdy prześledzisz ich losy, okaże się, że łączy ich jedno. Już w czasach biegania po murawie przykładali wielką uwagę do kwestii taktycznych i treningowych, a mimo młodego wieku i różnych pokus, swoją postawą przypominali bardziej szkoleniowców, niż kolegów z murawy. Z Tobą może być podobnie. Gdy inni skupiają się stricte na kształtowaniu swojej sylwetki, siły czy kondycji, Ty możesz łączyć to z szerszą perspektywą, pogłębioną analizą, wnikliwą obserwacją.

Za trenerem personalnym, do którego ustawiają się kolejki klientów, stoi nie tylko sukces, który odnieśli w pracy nad sobą, ale również merytoryczna wiedza, która wykracza poza standard. Jeżeli skupiasz się niemal codziennym, sportowym rozwoju, zapewne nie masz czasu na uczestnictwo w długich, stacjonarnych kursach. Dlatego sprawdź ofertę szkoleniową Kar-Group. Kursy (nie tylko związane ze sportem i motywacją) są organizowane przez Internet, z wykorzystaniem nowoczesnej platformy e-learnigowej. Wystarczy uzyskać dostęp, korzystając z atrakcyjnych cen, a następnie zapoznać się z materiałami edukacyjnymi w dowolnym czasie. Kursy dla trenerów personalnych czy instruktorów fitness, podobnie jak te związane z motywacją, zarządzaniem grupą czy rozwojem osobistym, są skonstruowane z myślą o jak najlepszym połączeniu teorii z praktyką.

Po przygotowaniu się do egzaminu we własnym zakresie, należy go zdać, co jest nagradzane specjalnym certyfikatem. To cenny punkt w CV – w trakcie poszukiwania pracy lub starania o awans – jak również dodatkowy plusik przy składaniu wniosku o dotacje czy budowaniu własnej marki. Czy warto stawiać na wiedzę? Oczywiście, dzięki niej można zaoferować klientom coś więcej, niż tylko oklepane formułki o konieczności efektywniejszego trenowania.

… i zapłacić. Nie oszukujmy się, to praca związana z pasją, ale i chęcią ciągłego rozwoju, także zawodowego. Im więcej czasu poświęcasz innym, tym więcej chcesz zarabiać. Ale aby kariera przybrała pożądany kierunek, trzeba włożyć sporo wysiłku, czego dotyczyły wcześniejsze akapity.

Idźmy dalej. Nie ma jednej, utartej ścieżki na szczyt w tej dziedzinie. Jedni są trenerami w okolicznym klubie fitness, inni zakładają własną działalność. Ogromny potencjał ma Internet, w którym można stać się prawdziwą gwiazdą, a jednocześnie wielu cenionych trenerów w ogóle nie zapuszcza się w te rejony. Twoja sprawa, co poczujesz najsilniej, co okaże się Twoim pomysłem na życie zawodowe. Jedno jest pewne, musisz wzbudzać zaufanie.

Klient będzie regularnie płacił za trening personalny, jeśli zauważy efekty. Jeśli przełamie swoje słabości. Jeśli poczuje, że wreszcie umie konsekwentnie dążyć do postawionego celu. Jeśli ktoś pomoże mu w ogóle zdefiniować plan na rozwój i wskaże metody osiągnięcia sukcesu. Jeśli, jeśli, jeśli. Jeśli nie zaczniesz dziś, może się nie udać. Dlatego nie zwlekaj i zacznij pracę nad sobą, która doprowadzi Twoje życie w zupełnie inne miejsce. Miejsce, w którym wspierasz innych w rozwoju nad sobą, w regularnym treningu.

590 PLN - online

Trener personalny

Chcesz prowadzić indywidualne treningi? A może szukasz pracy na siłowni, w klubie fitness lub sportowym? Szkolenie dla przyszłych i obecnych trenerów personalnych zwiększa kwalifikacje w zakresie planowania, motywacji, organizacji, dietetyki czy wystąpień publicznych. To także propozycja dla aktywnych, którzy chcą profesjonalnie i zawodowo dzielić się swoją pasją.

Darmowe wiedzowe kursy sportowe

Sprawdź ofertę darmowych kursów online