Trener przygotowania motorycznego kurs / Kar-Group

Jedną z podstaw sukcesu w świecie sportu jest doskonałe przygotowanie motoryczne. Skoro tak, zawodnikom wielu dyscyplin potrzeba profesjonalnego treningu w tym zakresie. Wprowadziliśmy do naszej oferty kurs, który szkoli przyszłych i obecnych trenerów przygotowania motorycznego. Przekonaj się, że warto skorzystać z tej okazji, nabywając wartościowe kompetencje zawodowe.

Trener przygotowania motorycznego kurs

Trener przygotowania motorycznego kurs

Trener przygotowania motorycznego

Bez optymalnego przygotowania motorycznego, sukces we współczesnym sporcie, niezależnie od dyscypliny, jest praktycznie niemożliwy. Dlatego warto ukończyć kurs, który stwarza perspektywę pracy w klubach, akademiach czy ośrodkach sportu, jak również z młodzieżą oraz w ramach treningów indywidualnych.

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

Czym jest trening motoryczny

Motorycznym nazwiemy taki trening, który służy budowaniu formy. Każdy człowiek, a przede wszystkim sportowiec, ma określone predyspozycje, cechy motoryczne. Jedni są gibcy, inni zaskakują dynamiką biegu. Zindywidualizowany trening motoryczny służy poprawie we wszystkich kluczowych ogniwach, szczególnie tych słabszych, aby sportowiec był jak najlepiej przygotowany do rywalizacji. Celem jest nie tylko zbudowanie formy pozwalającej na osiąganie coraz lepszych wyników, ale także ochrona przed kontuzjami. Zwłaszcza, jeśli jest częścią procesu rehabilitacji.

Dzięki treningowi motorycznemu można poprawić stabilność, szybkość, gibkość, koordynację, siłę, skoczność oraz zwinność.

Tym samym trening motoryczny przydaje się w niemal każdej dyscyplinie sportu, od skoków narciarskich po piłkę nożną, od biegu na 800 metrów po rzut młotem. Kurs dostępny w ofercie Kar-Group jest przeznaczony dla osób, które chcą poznać warsztat pracy trenera.

Praca dla trenerów przygotowania motorycznego

Nasz kurs jest kierowany do każdego, kto chciałby się zapoznać z merytorycznym, wartościowym materiałem dydaktycznym na temat treningu motorycznego oraz szeregu pokrewnych zagadnień. W sposób szczególny kierujemy ofertę do:

  • byłych i obecnych sportowców profesjonalnych,

  • pasjonatów sportu, amatorów,

  • nauczycieli WF,

  • działaczy sportowych, pracowników klubowych,

  • członków sztabów szkoleniowych.

Inna droga wiedzie ku pracy trenera piłkarskiego, inna w przypadku lekkoatletyki. Ale w obu przypadkach sportowcom jest potrzebny trener motoryczny. To ogromna wartość na rynku pracy – bycie elastycznym specjalistą, na którego usługi istnieje duży popyt. O ile typowy trener siatkówki raczej nie zostanie trenerem koszykówki (mowa o poziomie zawodowym), o tyle trener przygotowania motorycznego może przez całą karierę poruszać się w obrębie kilku dyscyplin.

Wiedza, którą przekazujemy na kursie, pozwala wspierać w budowaniu formy dzieci, nastolatków, dorosłych oraz seniorów. Motoryka jest ważna zarówno o profesjonalistów na najwyższym poziomie, jak i amatorów lub przedstawicieli dyscyplin niszowych. Od wielkich klubów i akademii po stowarzyszenia i szkoły – w każdym zakątku Polski i świata istnieje zapotrzebowanie na specjalistów, którzy są w stanie wspierać sportowców w poprawie słabszych ogniw, na przykład siły, dynamiki czy zwinności.

Program kursu

Obowiązkowy materiał dydaktyczny omawianego szkolenia składa się z 15 tematycznych lekcji. Na początku kursanci poznają elementarne zasady treningu, odkrywają go także jako swoisty proces o określonej strukturze. Rolą trenera jest nauczyć się planować i programować prowadzone zajęcia. Lekcja numer 4 dotyczy zresztą zasad, form, środków i metod treningu.

W kolejnej, środkowej części kursu uczestnicy dowiadują się więcej o kontrolowaniu postępów, a także obciążeniach wysiłkowych. To także dobry moment na prezentację zawodu trenera przygotowania motorycznego i wskazanie różnic w porównaniu z trenerem personalnym. Kolejne lekcje są skupione wokół poszczególnych cech motorycznych, a także sposobów na ich rozwijanie poprzez konkretne metody treningowe. Mowa o sile, skoczności, szybkości, gibkości, koordynacji ruchowej i wytrzymałości.

Ostatnia, 15 część stanowi podsumowanie przed przystąpieniem do egzaminu. W cenie kursu otrzymuje się też dostęp do dodatkowych, nieobowiązkowych materiałów:

  • ponad 150 minut nagrań wideo,

  • lekcje dotyczące osobowości trenera oraz dietetyki i żywienia w sporcie.

Maciej Rataj trening personalny i siłowy

 Maciej Pokarowski / dietetyka i suplementacja

Absolwent dietetyki na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, aktywnie propagujący zdrowy styl życia w mediach (m.in. ekspert w Pytanie na Śniadanie, TVP3 Lublin, Radio Lublin, Radio Plus).

Certyfikat trenera przygotowania merytorycznego

Zdobyliśmy tytuł Firmy Szkoleniowej i Laur Zaufania, jesteśmy także w Krajowym Rejestrze Instytucji Szkoleniowych – a poprzez bogatą ofertę kilkudziesięciu kursów stacjonarnych i dostępnych online zdobywamy zaufanie przedstawicieli wielu branż, w tym świata sportu.

Efektem ukończenia naszego kursu jest certyfikat (a także wybrane, według uznania, dokumenty, na przykład dyplomy czy statuetki). Na dokumencie nie ma adnotacji, czy kurs odbył się w formie e-learningu, czy stacjonarnie.

Wystarczy opłacić wybrany kurs i otrzymać dostęp do naszej platformy szkoleniowej. Następnym krokiem są samodzielne przygotowania poprzez zapoznawanie się z dostępnym materiałem dydaktycznym – kiedy chcesz i kiedy możesz. Egzamin weryfikujący wiedzę także odbywa się w trybie online. Wystarczy udzielić odpowiedzi na pytania zamknięte w teście i uzyskać przynajmniej 70%. Ewentualna poprawka jest bezpłatna.

Po otrzymaniu dokumentów nie pozostaje nic innego, jak podjąć się poszukiwań nowej pracy lub zawalczyć o wzrost zarobków. Jako wykwalifikowany trener przygotowania merytorycznego możesz także skutecznie rozwijać karierę na własny rachunek, na przykład współpracując ze sportowcami indywidualnie, poza bezpośrednimi strukturami wybranego klubu czy związku.

Trener przygotowania motorycznego kurs / Kar-Group

Trener przygotowania motorycznego kurs / Kar-Group