Kurs barmański online / materiały opisowe i video

5/5 - (9 votes)
Kurs barmański online

Podziel się postem

W aktualnej ofercie szkoleń Kar-Group znajduje się wiele propozycji związanych z szeroko pojętą branżą gastronomiczną. Sprawdź, jaka wiedza jest przekazywana na kursie barmańskim online, dlaczego warto się na niego zapisać i jakie zyskuje się perspektywy.

Materiał dydaktyczny kursu został podzielony na sześć modułów:

  • zasady serwowania drinków,
  • jak robić drinki,
  • dekorowanie drinków,
  • wyroby spirytusowe,
  • wino,
  • piwo.

Materiały wideo obejmuje ponad 70 minut wartościowej i przydatnej wiedzy na temat pracy polegającej na serwowaniu alkoholu. Czego warto się dowiedzieć, aby być na bieżąco z trendami i wymaganiami pracodawców oraz klientów?

Zasady serwowania drinków

Pierwszy moduł dotyczy podstaw przygotowywania drinków. Trzeba znać podstawowe zasady ich sporządzania i podawania. Do jakich okoliczności pasują? Kiedy je proponować? Które składniki mają szczególne znaczenie? To tylko część pytań, na które odpowiedzi powinien znać każdy początkujący barman.

Jak robić drinki

W drugim module pojawia się odpowiedź na kluczowe zagadnienie, czyli jak przygotowywać drinki, aby były smaczne i atrakcyjne dla klienta. Jeżeli masz jakiekolwiek doświadczenia z profesjonalnie zrobionymi i zaserwowanymi drinkami, doskonale wiesz, że ta praca nie polega na przypadkowym łączeniu wódki z sokiem czy whisky z colą. Receptury są bardziej złożone, a ogromne znaczenie ma kolejność działań czy sposób przyrządzania składników.

Dekorowanie drinków

Drink musi być nie tylko smaczny, ale również estetyczny. Zamawia się go m.in. dla efektu, możliwości zrobienia zdjęcia na Instagram, poczucia dobrze wydanych pieniędzy (a cena to zwykle około kilkudziesięciu złotych za jedną porcję kreatywnie i fachowo połączonych trunków). Dobrze wiedzieć, jak np. robić drinki warstwowe, jak uzyskiwać ciekawe kolory.

Wyroby spirytusowe

Dostępu do wielu gatunków czy rodzajów alkoholu jest praktycznie nieograniczony. Choćby same wyroby spirytusowe to swoisty temat-rzeka. Wódka, whisky, rum, gin, koniak, brandy – co je łączy, a co różni? Z czym je komponować? Z czego wynika ich smak? To abecadło nowoczesnego barmana, który obsługując klientów, musi się wykazać nie tylko praktyczną, ale i merytoryczną wiedzą.

Wino

Polacy coraz chętniej i odważniej smakują wino, ucząc się różnic między poszczególnymi szczepami, rozpoznając bukiet, nazywając swoje odczucia. Współcześni barmani nie mogą się ograniczać do pytania „białe czy czerwone?” lub „wytrawne czy słodkie?”. Samo serwowanie i degustowanie wina stało się rytuałem związanym nieodłącznie z okolicznościami czy rodzajem spożywanego posiłku.

Piwo

Od kilku lat na naszych oczach dzieje się piwna rewolucja, która polega na tym, że na rynku pojawiło się bardzo dużo nowych browarów rzemieślniczych. Polska branża wyróżnia się bardzo dużą różnorodnością stylów piwa. Lager, porter czy pszeniczne to klasyka, ale barman powinien doskonale orientować się, co kryje się pod nazwami w rodzaju IPA, APA, stout, milkshake, DDH, sour, grodziskie, saison, belgian triple czy berliner weisse.

Praca dla barmanów – różne perspektywy zawodowe

Kurs barmański jest okazją do zdobycia wiedzy i certyfikatu, które przydają się w branży gastronomicznej. Wszelkie bary, restauracje czy bistra to miejsca, gdzie profesjonalne podejście do alkoholu staje się standardem.

Umiejętności i doświadczenie barmańskie są też sposobem na znalezienie zatrudnienia zagranicą. Łatwo wyobrazić sobie na przykład pracę dorywczą w londyńskim pubie czy sezonowe zatrudnienie w letnim kurorcie na Wyspach Kanaryjskich. Znajomość języka obcego i otwartość na ludzi to jedno, a tajniki przyrządzania drinków czy wiedza o bogactwie świata alkoholi – drugie.

Barmani coraz częściej znajdują pomysły na własny biznes. Nie chodzi wyłącznie o otwieranie lokali, ale na przykład świadczenie usług na weselach i imprezach okolicznościowych. Pokaz barmański wraz z serwowaniem popisowych drinków to jednorazowy zarobek rzędu kilku tysięcy złotych. Kusząca perspektywa, prawda?

5 najważniejszych korzyści płynących z wyboru kursu

Jeżeli lubisz alkohol, interesujesz się umiejętnościami degustacyjnymi, procesami technologicznymi czy aspektem wizualnym – na tym kursie nie będziesz się nudzić. Jeśli nie pod kątem zawodowym, warto zapisać się chociażby dla siebie, wykorzystując nabytą wiedzę w trakcie imprez w gronie przyjaciół.

Kurs jest skierowany nie tylko do barmanów, ale również innych pracowników branży gastronomicznej. Im większa liczba przydatnych kompetencji, tym łatwiej o sukcesy w karierze w tym sektorze.

Wykwalifikowany barman może znaleźć zatrudnienie w wielu miejscach – od letnich kurortów, przez studenckie ośrodki, po rynek zagraniczny. Coraz więcej lokali traktuje alkohol jako ważną część oferty, a nie tylko możliwość wypicia zwykłego piwa z nalewaka czy wódki wymieszanej z sokiem.

Kursy Kar-Group odbywające się przez Internet wyróżniają się przystępną formułą, którą opisujemy poniżej. Uczysz się, kiedy chcesz, a do egzaminu przystępujesz bez wychodzenia z domu. Nie musisz spotykać się ze szkoleniowcami na żywo. Zdobywasz wiedzę i jej potwierdzenie w postaci wartościowego certyfikatu do CV.

Zwróć uwagę, ile kosztuje nasz kurs barmański. Następnie sprawdź, ile średnio zarabiają barmani w Polsce i zagranicą i przypomnij sobie, co oznacza szansa otrzymywania napiwków. Krótko mówiąc, cena za tak duży zastrzyk wiedzy jest naprawdę atrakcyjna.

W kilku krokach do certyfikatu barmańskiego

Wystarczy, że zalogujesz się na platformie Kar-Group, opłacając wybrany kurs, w tym przypadku barmański. Na platformie e-learningowej masz dostęp do materiałów dydaktycznych. Uczysz się w wolnych chwilach, kiedy chcesz i możesz.

Egzamin ma formę testu, w którym wystarczy 70% poprawnych odpowiedzi, żeby uzyskać zaliczenie. Ewentualna poprawka jest bezpłatna. Za zdane szkolenie otrzymuje się certyfikat i inne, wybrane dokumenty, np. dyplom w języku obcym. A to wszystko bez wychodzenia z domu!

Kurs barmański online
350 PLN - online

Kurs barmański

Szkolenie, skierowane do osób które chcą rozwijać i pracować w charakterze barmana. W szkoleniu dowiesz się o: dekorowanie drinków, przygotowywanie drinków, wyrobach spirytusowych, zasadach serwowania alkohol,i piwie, winie.