Kurs instruktora piłki ręcznej online w Kar-Group

5/5 - (10 votes)
Kurs instruktora piłki ręcznej online

Podziel się postem

„Szczypiorniak” to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce, do czego z pewnością przyczyniły się sukcesy reprezentantów i reprezentantek kraju, które wielu z nas doskonale pamięta. Fakt faktem, trudno wskazać na drużynowy sport, który wymaga większej koordynacji. Jednak od najmłodszych lat zawodnikom potrzebni są odpowiedni instruktorzy. Dzięki Kar-Group, wiele osób może zdobyć wiedzę niezbędną, by poprowadzić grupę piłkarzy ręcznych.

Piłka ręczna – wymagający sport

Dyskusje na temat wyższości jednej dyscypliny nad drugą prowadzą donikąd, ale oddajmy cesarzowi co cesarskie. Piłka ręczna jest bardzo, ale to bardzo wymagającym sportem. Zawodnicy muszą być wybiegani, silni, skoczni, a także perfekcyjnie skoordynowani ruchowo. Może i piłkarze ręczni nie zarabiają tyle, co futboliści, ale perspektywa zrobienia profesjonalnej kariery w Polsce czy innych europejskich krajach jest jak najbardziej realna. Trzeba jednak dojrzewać pod okiem odpowiedniego trenera.

Wiedzę niezbędną instruktorowi piłki ręcznej można zdobyć za pomocą prezentowanego tu kursu Kar-Group, czyli firmy szkoleniowej z Ełku. To świetne rozwiązanie dla zawodników, którzy myślą o przekształceniu swojej kariery, dla nauczycieli WF-u, dla pasjonatów, pracowników związkowych. Słowem wszystkich, dla których piłka ręczna to sport, który warto krzewić dalej, wśród dzieci i młodzieży, wśród następców obecnych gwiazd.

Sam kurs jest nie tylko przystępny cenowo, ale na dodatek atrakcyjny w swojej internetowej formule. Uczysz się wtedy, kiedy chcesz i możesz, na przykład w autobusie czy przerwie w pracy. Materiał dydaktyczny jest podzielony na przystępne lekcje w obrębie modułów, a masz aż 60 dni na zapoznanie się z nim i przygotowanie do egzaminu. Egzamin jest wewnętrzny i także internetowy. Zalicza się test, którego pytania wynikają wyłącznie z podanych na szkoleniu treści. Jakich? O tym za chwilę. By zaliczyć, wystarczy 70% dobrych odpowiedzi. A wtedy pozostaje jedynie odebrać dyplom, certyfikat czy jeszcze inne dokumenty potwierdzające zaliczenie kursu dla instruktorów piłki ręcznej. Atut w CV? Oczywiście! Skoro kochasz piłkę ręczną, możesz zarażać tą pasją innych adeptów sportu!

Obowiązkowy materiał dydaktyczny

W pierwszym module są przedstawione absolutne podstawy – przepisy obowiązujące w piłce ręcznej. Jest także zaprezentowany przykładowy konspekt zajęć. Czy Twoje będą przebiegały według podobnego schematu? Czas pokaże, ale warto zobaczyć, jak przygotowują się do zajęć doświadczeni instruktorzy.

W drugim module rozwijane są wątki techniczne – przede wszystkim dotyczące kluczowej roli bramkarza. Jak powinien być przygotowany pod względem sprawnościowym? Jakie ćwiczenia pozwolą mu wejść na jeszcze wyższy poziom i skutecznie strzec przestrzeni między słupkami?

W trzecim module uwaga skupia się na podaniach jednorącz półgórnych, a także chwytach oburącz. Dalej jest rozwijany wątek gry na pozycji obrotowego, a także kwestia treningów siłowych ramion (wszak to kluczowa część działa dla zawodnika).

Dodatkowe źródła wiedzy

Obowiązujący na egzaminie materiał to nie wszystko! Zdecydowanie zachęcamy do zapoznania się z literaturą dostępną online, która dodatkowo przybliża wątki poruszane na kursie. Polecamy także książki, które ukazały się w druku – „Trening piłki ręcznej”, a także „Piłka ręczna. Technika. Metodyka. Podstawy taktyki”.

Dla kursantów są także dostępne dodatkowe materiały, które nie obowiązują na egzaminie, ale stanowią cenne uzupełnienie wiedzy z takich dziedzin, jak rozwój osobisty, komunikacja interpersonalna czy zarządzanie procesami grupowymi.

Nie zwlekaj, skorzystaj z niskiej ceny i zapisz się na internetowy kurs już dziś! Jego ukończenie przybliży Cię do realizacji marzenia o szkoleniu innych pasjonatów piłki ręcznej!

500 PLN - online

Instruktor piłki ręcznej

Dzięki ukończeniu szkolenia dla instruktorów popularnego w Polsce „szczypiorniaka”, otrzymujesz certyfikat, który ułatwia przekazywanie dzieciom i młodzieży wiedzy na temat piłki ręcznej. Kurs ułatwia znalezienie pracy w klubie, ośrodku sportu. Jest także ciekawą propozycją dla nauczycieli WF, którzy planują założenie SKS.

Darmowe wiedzowe kursy sportowe